Innovatietrip Amsterdam met MASJIEN en Creamoda
10 - 11 maart 2027
Welke innovaties kunnen jouw mode, textiel- of confectiebedrijf vooruithelpen?
MASJIEN en Creamoda nodigen je uit voor een tweedaagse innovatietrip naar Amsterdam. Samen met een kleine groep nieuwsgierigen uit fashion, workwear en andere textieltoepassingen verkennen we hoe bedrijven innovatie in de praktijk brengen.

Hoe bereiden andere bedrijven zich voor op de toekomst van mode, workwear en textiel? In Amsterdam gaan we in gesprek met ondernemers en experts. We horen wat hen vooruit helpt, waar ze tegenaan lopen en welke lessen relevant zijn voor je eigen bedrijf.
Daarbij kijken we verder dan de uitdagingen van vandaag: welke veranderingen in de markt verdienen je aandacht, welke innovaties zijn het onderzoeken waard en met wie kun je ze realiseren? De ervaringen van Nederlandse bedrijven én de uitwisseling met andere deelnemers helpen je om die vragen vanuit een ander perspectief te bekijken.
Een tipje van de sluier
Van innovatieve materialen en textielrecycling tot AI die de manier waarop we ontwerpen, communiceren en consumeren verandert. Hoe maak je je processen efficiënter, krijg je meer inzicht in je keten en combineer je circulariteit met kwaliteit en technische producteisen? In Amsterdam verkennen we hoe technologie en innovatie nieuwe mogelijkheden openen voor fashion, workwear en textiel, en welke ideeën je kunt vertalen naar je eigen bedrijf.
We krijgen een kijkje achter de schermen bij Lovekravt, de creators achter Not Karl, het innovatieve contentsysteem voor Karl Lagerfeld, en de AI-booth Alterframe.
Met tex.tracer en de cases Fabienne Chapot en Groenendijk Workwear duiken we in ketentransparantie en digitale productpaspoorten: wat kunnen fashion en workwear hierin van elkaar leren?
Met AMFI verkennen we hoe de modeopleiding nieuw talent voorbereidt op de toekomst. En we ontdekken de gloednieuwe circulaire textiel hotspot ‘Textielhub’. Daarnaast kijken we hoe bedrijven, onderwijs en overheid samen ruimte maken om te experimenteren.
Een mix van verrassende toepassingen, praktijkervaringen en nieuwe perspectieven, die we de komende weken verder vormgeven.
Tussen de bezoeken en expert momenten maken we volop ruimte voor gesprekken met elkaar. Door ervaringen uit te wisselen ontdek je hoe anderen dit aanpakken en waar nieuwe samenwerkingen mogelijk zijn.
Voor wie? Ondernemers en beslissingsmakers uit fashion, workwear en textiel, zowel Creamoda-leden als niet-leden.
Wanneer? 10 en 11 maart 2027, met één overnachting in Amsterdam.
Deelnameprijs*: €1.950 per persoon, excl. btw.
Inbegrepen: het volledige tweedaagse programma met bedrijfsbezoeken, expertgesprekken en begeleiding, de retour treinreis naar Amsterdam, één hotelovernachting met ontbijt, lunch op beide dagen en het gezamenlijke diner op woensdagavond.
Creamoda-leden genieten van een voordeelprijs van €1.850 per persoon, excl. btw.
Interesse? We hebben plaats voor max. 20 deelnemers dus schrijf je nu in via de registreerknop rechtsboven.
Over de organisatoren:
MASJIEN is het agency voor mode, duurzaamheid en technologie van Ann Claes en Jasmien Wynants. Met een breed internationaal netwerk verbindt MASJIEN bedrijven, experts en vernieuwers om kennis om te zetten in concrete acties en samenwerkingen.
Creamoda is de Belgische sectorfederatie voor mode-, kleding- en confectiebedrijven, van fashion en workwear tot andere textieltoepassingen. Ze vertegenwoordigt en ondersteunt haar leden en versterkt de sector via kennisdeling, netwerking en samenwerking.
* De deelnameprijs geldt voor vertrek vanuit één stad in België. Andere vertrekpunten zijn mogelijk in overleg.
De pakketreis wordt georganiseerd en verkocht door een erkend reisorganisator volgens de toepasselijke regelgeving.